۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
English
صفحه اصلی
1401/02/22 دولت برای بهبود معیشت مردم در تلاش است
دولت برای بهبود معیشت مردم در تلاش است
استاندار خراسان جنوبی در این جلسه بیان داشت:دولت برای بهبود وضعیت معیشت مردم در تلاش است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان زیرکوه:دکتر قناعت با بیان این مطلب در دومین جلسه شورای اداری استان در سال جاری خاطر نشان کرد:دولت با اجرای طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها،درصدد است معیشت و اقتصاد مردم را بهبود ببخشد.
وی تاکید کرد:وظیفه همه ما تبیین درست و واقعی طرح و اجرای دقیق آن است.
استاندار با بیان این که اقناع سازی افکار عمومی،وظیفه همه ماست،متذکر شد:همه باید با ارائه دلایل و ضرورت های اجرای این طرح و پیامد های نامطلوب عدم اجرای آن را به اطلاع عموم مردم برسانیم.
قناعت ادامه داد:در بحث اقناع افکار عمومی همه حوزه ها،جرائد،صاحبان نظر،نخبگان و ... باید به میدان بیایند.
وی تصریح نمود:با توجه به این که اجرای این طرح برای نظام بسیار حیاتی و مهم است،اقناع سازی و روشنگری در این زمینه مصادیق جهاد تبیین می باشد.
استاندار بر هم افزایی دستگاه ها در اجرای این طرح تاکید کرد و گفت:سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل صنعت،معدن و تجارتدر خط مقدم این جبهه قرار دارند و امورات با محوریت معاونت هماهنگی امور اقتصادی دنبال می شود.
قناعت با اشاره به اینکه سخنگوی طرح در استان ،سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری است متذکر شد:همه مکلفیم در مورد دلایل و ضرورت های اجرای طرح صحبت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه همزمان با ارائه توضیحات لازم از ناحیه رئیس جمهور،یارانه های 300 هزار و 400 هزار به حساب مردم واریز شده،اظهار داشت قیمت نان،دارو و بنزین هیچ تغییری نمیکند.
به گفته وی با نصب کارتخوان هوشمند در نانوایی ها،به محض کشیدن کارت توسط مشتری،یارانه از حساب دولت به حساب نانوا واریز میشود.
استاندار با تاکید بر اینکه هر تغییری با مقاومت همراه است،گفت:بخشی از این مقاومت که به خاطر نگرانی هاست،کاملا طبیعی میباشد اما بخشی هم به جهت تلاش دلالان و واسطه ها که منجر به تشویش مردم میشود ،غیر طبیعی استو باید مدیریت شود.
قناعت ادامه داد:در ابتدای شروع به کار دولت که تورم 40درصدی را شاهد بودیم ،پیش بینی بر این بود که این تورم به 60 درصد برسد اما خوشبختانه با کاهش مواجه بوده و به 35 درصد رسیده است.
وی تاکید کرد،با توجه به انتفاع عمومی طرح،باید همه دست به دست هم بدهیم و با هم افزایی و تعامل به اجرای موفق طرح در خراسان جنوبی کمک کنیم. 
تعداد بازدید: 244
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal